Clo a celnice , tyto informace od 01.04.2011 neplatí

clo a celní poplatky

Prosíme neposílejte nám dotazy, JAK NEPLATIT CLO, JAK SE VYHNU CLU APOD. NA TAKOVÉ DOTAZY A KOMENTÁŘE NEBUDEME REAGOVAT. VEŠKERÉ INFORMACE O CELNÍ PROBLEMATICE NALEZNETE NA WEBU CELNÍHO ÚŘADU NA TÉTO ADRESE: http://www.celnisprava.cz/cz/crceskebudejovice/faq/Stranky/zaslani-zbozi-z-neclenske-zeme-eu-do-cr.aspx

Zásilky nepatrné hodnoty jsou osvobozeny od cla a DPH. Za zboží nepatrné hodnoty se považuje zásilka, jejíž celková vlastní hodnota nepřevyšuje částku 150 EUR – hodnota zboží v zásilce (bez poštovného). Hodnotu zásilky nelze dělit, takže pokud celková vlastní hodnota zásilky tuto částku převyšuje, nelze osvobození od cla poskytnout. Osvobození od cla se neposkytuje u alkoholických výrobků, parfémů, toaletních vod, tabáku a tabákových výrobků.

V případě, že celková vlastní hodnota zásilky přesáhne částku 150 EUR, je třeba zaplatit clo a DPH. DPH je třeba zaplatit i v případě, že je celní sazba 0 %.

Pokud zboží v České republice převezme Česká pošta (ze zahraničí bude odesláno státní poštou dané země), základem pro výpočet cla bude pouze hodnota zboží v zásilce. Základem pro výpočet DPH bude hodnota zboží + poštovné (dopravné) + konkrétní částka cla.

Pokud zboží bude zasíláno kurýrní službou (DHL, FEDEX, USPS, PPL atd), základem pro výpočet cla bude hodnota zboží v zásilce + poštovné (dopravné). Základem pro výpočet DPH bude hodnota zboží + poštovné (dopravné) + konkrétní částka cla.

Celní sazby se určují dle Celního sazebníku Společenství, sazby DPH dle zákona o DPH.

zdroj: celní správa (děkujeme:)

 

Jak vysoké clo budu platit? :

Pokud je zásilka dražší než 150 EU, výši cla si vypočtete v tomto celním sazebníku: TARIC , KLIKNĚTE NA TENTO ODKAZ PRO VÝPOČET CLA

 

 

NOVINKA - CLO A DPH SE NEMUSÍ PLATIT POKUD ZÁSILKA NESTOJÍ VÍCE NEŽ 150 EU - POŠTOVNÉ SE NEPOČÍTÁ - celní kurzy pro přepočítávání peněz zobrazíte klijnutím na tento odkaz

 

DĚKUJEME ZA ZASLANÉ VIDEO NAŠEMU ZÁKAZNÍKOVI KARLU F. :) ZDROJ: WWW.TN.CZ

POKUD DOSTANETE OZNÁMENÍ Z CELNICE O TOM, ŽE VAŠE ZÁSILKA PODLÉHÁ CELNÍMU ŘÍZENÍ POSTUPUJTE TAKTO:

1. Napište email na: SKLAD@USASERVIS.CZ , do zprávy napište číslo Vaší zásilky, předměty o co se jedná, jméno, adresu a zprávu, že žádáte o doklad o zaplacení zásilky.

2. Jen co Vám doklad dorazí, tak tento doklad pošlete emailem na:  provoz.ozmp@cpost.cz

3. NIKAM JEZDIT NEMUSÍTE, CELNÍ POŠTA VÁM BALÍČEK POŠLE AŽ NA VAŠÍ ADRESU DOMŮ. Pokud budete něco platit za clo a dph, přijde Vám balíček na dobírku.

4. DOTAZY: Vyclívací pošta Praha v ČR:

Pondělí a středa:  8-17  hod.  
  Úterý, čtvrtek, pátek: 8-15.30 hod.
email:          provoz.ozmp@cpost.cz
telefon:       257 019 301
ustředna:    257 019 111
fax:             257 213734,  257219272

 

 

 

Jak zjistím výši cla, které zaplatím a kde zjstím zda budu platit clo?

Veškeré odpovědi Vám řeknou přímo na celnici na těchto kontaktech:

V případě dotazu ohledně celního řízení v poštovním styku volejte na infolinku   : +420 257019256

v případě dotazu na výši cla volejte nebo pište:

tel: +420 261 332 398
tel: +420 261 332 399
E-mail na celnici : oit@cs.mfcr.cz
E-mail na celní poštu: provoz.ozmp@cpost.cz - nezapomeňte zaslat číslo zásilky spolu s Vaším dotazem

PŘEVZATO Z CELNÍ SPRÁVY (Z WWW)

 

Osvobození od cla:

 

 Ve smyslu ustanovení článku 27 nařízení Rady č. 918/83, o systému Společenství pro osvobození od cla, jsou od dovozního cla osvobozeny zásilky zboží nepatrné hodnoty, pokud jsou zasílány ze třetích zemí přímo příjemci, který se nachází na celním území Společenství. Za zboží nepatrné hodnoty se považuje zásilka, jejíž celková vlastní hodnota nepřevyšuje částku 150 EUR. Hodnotu zásilky nelze dělit, takže pokud celková vlastní hodnota zásilky tuto částku převyšuje, nelze osvobození od cla poskytnout.

 

 U zboží zasílaného obchodní organizací za úhradu nelze poskytnout osvobození od cla podle ustanovení o zásilkách mezi soukromými osobami.

 

 Veškeré celní formality související s dovozem zboží dopraveného na základě elektronické objednávky zajišťuje zpravidla pošta nebo organizace zabývající se zasilatelstvím a přepravou drobných zásilek. ZDROJ: http://www.cs.mfcr.cz/CmsGrc/Cestovani-a-nakupy/Nakupovani-na-Internetu/


VIP

  • Proč objednávat s námi?
  • - jednotná cena 149 Kč
  • - zákaznický servis 24h-7 dní v týdnu
  • - sídlo v ČR
  • - mnohaleté zkušenosti
  • - pracující agent přímo v USA
    - překladatelský servis

Sídlo v České Republice

Veškeré platby můžete vkládat na náš účet v ČR. Je pro Vás zajištěný český asistent, který Vám v případě Vaší potřeby, pomůže a vše vysvětlí více info.